Min Sung KimMin Sung Kim
urodził się 31 sierpnia 1971 roku w Non-san w Korei Południowej. Ukończył fizykę na Państwowym Uniwersytecie w Korei. Dwa lata po ukończeniu studiów wyjechał do Salt Lake City, gdzie studiował lutnictwo pod kierunkiem Petera Paula Prier'a. W 1999 roku zamieszkał we Włoszech. W 2003 roku ukończył Międzynarodową Szkołę Lutniczą w Cremonie (IPIALL) w klasie Primo Pistoniego oraz Alessandro Voltini'ego. Niedługo później otworzył własny warsztat nieopodal Piazza Risorgimento (via delle acque No. 11, 26100) w Cremonie, w którym pracuje do dziś.


Dotychczasowe wybrane osiągnięcia Min Sung Kim:

2006 – Brązowy Medal za wiolonczelę w XI Triennale w Cremonie

2006 – Otrzymał certyfikat (Certificate of Merit) za brzmienie wiolonczeli w XVII Międzynarodowym Konkursie Lutniczym w Baltimore (VSA)

2007 – Zajął 4. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Lutniczym w Manchester, w kategorii wiolonczel (za brzmienie instrumentu)

2008 – Złoty Medal w kategorii wiolonczel w II Ogólnowłoskim Konkursie Lutniczym w Pisogne

2009 – Srebrny Medal w kategorii wiolonczel w III Ogólnowłoskim Konkursie Lutniczym w Pisogne

2010 – Złoty Medal oraz nagrodę za najlepsze przygotowanie do gry w kategorii wiolonczel w I Międzynarodowym Konkursie Lutniczym w Chinach

2010 – Srebrny Medal oraz nagrodę za najlepsze rzemiosło lutnicze w kategorii wiolonczel w VI Międzynarodowym Konkursie Lutniczym w Mittenwaldzie

2010 – Otrzymał certyfikat (Certificate of Merit) w XIX Międzynarodowym Konkursie Lutniczym VSA w Cleveland, Ohio

2011 - Pierwsza nagroda w XII Międzynarodowym Konkursu Lutniczym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu

[2011]