WWW.wieniawski-competition.com

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej Międzynarodowym Konkursom im. Henryka Wieniawskiego, które odbyły się w 2016 roku - 15. Konkursowi Skrzypcowemu (8-23.10.2016) i 13. Konkursowi Lutniczemu (8-15.05.2016).


Spotkanie prasowe - Augustin Dumay | Poznań, 25.10.2019

Zapraszamy dziennikarzy na spotkanie prasowe, podczas którego zostanie zaprezentowana nowa filozofia oraz założenia organizacyjne 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Gościem specjalnym będzie Augustin Dumay, przewodniczący Jury (...)
Czytaj więcej...

Hołd dla wybitnej skrzypaczki Ginette Neveu na paryskim cmentarzu Père Lachaise

11 sierpnia 2019 r., w stulecie urodzin wybitnej francuskiej skrzypaczki, tragicznie zmarłej w katastrofie lotniczej 28 października 1949 r., na cmentarzu Père Lachaise w Paryżu miała miejsce wzruszająca uroczystość. Z inicjatywy Towarzystwa Muzycznego im. H. (...)
Czytaj więcej...

Kanał YouTube „WIENIAWSKI PL” – zasłuchaj się i przeżyj ponownie konkursowe emocje!

Od kilku lat prowadzimy kanał w popularnym serwisie YouTube, na którym udostępniamy najciekawsze materiały z organizowanych wydarzeń. Aktualnie kanał posiada ponad 11,3 mln wyświetleń. Subskrybuje go ponad 31 000 Internautów. W 2016 roku, po raz pierwszy w (...)
Czytaj więcej...

CD i DVD: Veriko Tchumburidze i 15. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego (2016)

W 2016 roku, w wieku zaledwie 20. lat, Veriko Tchumbridze zdobyła pierwszą nagrodę na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Sukces ten zwrócił na nią uwagę muzycznego świata. Album CD obejmuje niemal wszystkie (...)
Czytaj więcej...

Zagrajmy wspólnie dla śp. Wandy Wiłkomirskiej

Z wielkim smutkiem pożegnaliśmy znakomitą solistkę Wandę Wiłkomirską, związaną z Międzynarodowymi Konkursami Skrzypcowymi im. Henryka Wieniawskiego, legendarną postać polskiej kultury muzycznej, ale także wspaniałego człowieka i przyjaciela, Honorowego Członka (...)
Czytaj więcej...

DVD: Koncert Laureatów 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego

W siedzibie organizatora Międzynarodowych Konkursów im. Henryka Wieniawskiego – Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu dostępna jest płyta DVD z nagraniem Gali i Koncertu Laureatów ostatniej 15. edycji konkursu, która odbyła się w (...)
Czytaj więcej...

Wyniki 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego - Laureaci, oceny Jurorów

Veriko Tchumburidze została zwyciężczynią 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, który odbył się w Poznaniu w dniach 8-23.10.2016 r. Laureatami drugiej nagrody zostali Bomsori Kim (Korea Południowa) i Seiji Okamoto (Japonia). (...)
Czytaj więcej...

Nowości w naszych zbiorach: nieznane fotografie z VI, VII i VIII Międzynarodowego Konkursu Wieniawskiego (1972, 1977, 1981)

Pod koniec ubiegłego roku zakupiliśmy na aukcji internetowej nieznane nam dotąd fotografie z VI, VII i VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. Na zdjęciach widnieją takie osobistości świata wiolinistycznego jak: Ewgenij Buszkow, (...)
Czytaj więcej...