Jesteś tutaj:  Aktualność - konkursy skrzypcowe / Nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej 2023 dla Konkursu Wieniawskiego!

Nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej 2023 dla Konkursu Wieniawskiego!


16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego z nagrodą Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie Roku 2022! 


Ogłoszenie werdyktu i wręczenie statuetki miało miejsce w poniedziałek, 23 października, podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie. 16. edycja Konkursu zdobyła nominację za „najwyższy poziom organizacji jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów na świecie, z udziałem ponad dwustu muzyków z trzydziestu krajów”.

„Ta nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również motywacja do dalszej pracy. Dziękujemy za wszystkie oddane na nas głosy. Dziękujemy też wszystkim, którzy współtworzyli z nami tę edycję. Dokładnie rok temu, 23 października, na estradzie Filharmonii Narodowej kończyliśmy 16tą edycję Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, a już za 3 lata zapraszamy do Poznania i śledzenia kolejnej, 17. edycji. Liczę na to, że przy takim wsparciu i z pomocą tych wszystkich niezwykłych ludzi będziemy mogli zapewnić konkursowej publiczności jeszcze więcej emocji i wrażeń” - tak dyrektor Konkursu, Karolina Kaźmierczak skomentowała otrzymanie Nagrody.

Bardzo nas cieszy, że zwycięzcą w kategorii „Odkrycie Roku” został uczestnik Konkursu, Wojciech Niedziółka. Serdecznie gratulujemy! Gratulujemy także skrzypaczce Martynie Pastuszce wyróżnienia w kategorii „Osobowość Roku”. 

Koryfeusz Muzyki Polskiej to wyróżnienie polskiego środowiska muzycznego przyznawane od 2011 roku w czterech kategoriach: Odkrycie, Osobowość, Wydarzenie roku oraz Nagroda Honorowa. 

Organizatorem konkursu jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.Od lewej: Wojciech Niedziółka (Odkrycie roku), Martyna Pastuszka (Osobowość roku), Irena Santor (Nagroda honorowa) oraz Karolina Kaźmierczak (Wydarzenie roku - 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego w Poznaniu).

Fot. Marta Ankiersztejn