Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Konkursy Muzyczne / Aktualności

Kanał YouTube „WIENIAWSKI PL” – zasłuchaj się i przeżyj ponownie konkursowe emocje!

Od kilku lat prowadzimy kanał w popularnym serwisie YouTube, na którym udostępniamy najciekawsze materiały z organizowanych wydarzeń. Aktualnie kanał posiada ponad 11,3 mln wyświetleń. Subskrybuje go ponad 31 000 Internautów. W 2016 roku, po raz pierwszy w (...)
Czytaj więcej...

CD i DVD: Veriko Tchumburidze i 15. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego (2016)

W 2016 roku, w wieku zaledwie 20. lat, Veriko Tchumbridze zdobyła pierwszą nagrodę na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Sukces ten zwrócił na nią uwagę muzycznego świata. Album CD obejmuje niemal wszystkie (...)
Czytaj więcej...

10. Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Jana Rakowskiego | Poznań, 12-16.11.2018

Konkurs odbył się w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego. Laureaci konkursu: 1. nagroda Tomasz Rosiński, 2. nagroda: Mateusz Doniec, 3. nagroda: Wiktor Rudzik, I wyróżnienie: Michał Kot, II wyróżnienie: Łucja Jaskuła, III wyróżnienie: Natalia Gidlewska. (...)
Czytaj więcej...

Zmarł wybitny wiolonczelista Dominik Połoński

W środę 20 czerwca 2018 roku w wieku 41 lat zmarł Dominik Połoński. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Stanisława Firleja oraz Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie. Zwycięzca VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego (...)
Czytaj więcej...

Zagrajmy wspólnie dla śp. Wandy Wiłkomirskiej

Z wielkim smutkiem pożegnaliśmy znakomitą solistkę Wandę Wiłkomirską, związaną z Międzynarodowymi Konkursami Skrzypcowymi im. Henryka Wieniawskiego, legendarną postać polskiej kultury muzycznej, ale także wspaniałego człowieka i przyjaciela, Honorowego Członka (...)
Czytaj więcej...

Zmarła Wanda Wiłkomirska, ikona polskiej wiolinistyki (1929-2018)

1 maja br. zmarła w Skolimowie wybitna polska skrzypaczka Wanda Wiłkomirska. Pochodziła ze znanej rodziny muzyków. Jeszcze przed ukończeniem studiów zdobyła kilka nagród na międzynarodowych konkursach, m.in. na Konkursie Bachowskim w Lipsku (1950) i na II (...)
Czytaj więcej...

62. Zjazd Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych - Glasgow | 5-8 kwietnia 2018 r.

Gospodarzem ostatniego zjazdu delegatów Federacji był Scottich International Piano Competition. Ponownie wybrano władze Federacji, na czele której stanął Benjamin Woodroffe. Przyjęto nowe konkursy: The Mahler Competition - Konkurs dyrygencki w Bambergu, The (...)
Czytaj więcej...

Zmarł Giovanni Battista Morassi - światowej sławy lutnik włoski

27 lutego br. w wieku 83. lat zmarł w Cremonie jeden z najwybitniejszych lutników w XX wieku, światowej sławy autorytet, laureat dziesięciu złotych medali na międzynarodowych konkursach lutniczych, członek jury najważniejszych konkursów lutniczych, w tym (...)
Czytaj więcej...

Debiutancki album Bomsori Kim - laureatki 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego

Wiosną br. Bomsori Kim – laureatka drugiej nagrody ex aequo 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu – nagrała płytę dla wytwórni Warner Classics z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie pod dyrekcją Jacka Kaspszyka. Na (...)
Czytaj więcej...

DVD: Koncert Laureatów 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego

W siedzibie organizatora Międzynarodowych Konkursów im. Henryka Wieniawskiego – Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu dostępna jest płyta DVD z nagraniem Gali i Koncertu Laureatów ostatniej 15. edycji konkursu, która odbyła się w (...)
Czytaj więcej...