TOWARZYSTWO MUZYCZNE IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO W POZNANIU

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skupia twórców kultury i nauki, artystów, animatorów życia muzycznego i melomanów; jest kontynuatorem tradycji najstarszego, poznańskiego, świeckiego stowarzyszenia muzycznego, powstałego 2 maja 1885 roku pod nazwą „Koło Śpiewackie Polskie”.


Wieniawski i ukulele, czyli historia prawdziwa | PREMIERA: 22 maja, 18:30

„Wieniawski inspiruje” to tytuł, pod którym powstają projekty muzyczne otwierające drzwi do rzadko eksplorowanych przez klasycznego melomana światów. Jako pierwszy światło dzienne ujrzał projekt „Wieniawski UKULELE”, czyli pieśń „Rozumiem” do słów J. Minasowicza (...)
Czytaj więcej...

Konkurs „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich”

Zapraszamy do udziału w Konkursie „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich”, którego Organizatorem jest Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Konkurs skierowany jest do studentów i młodych absolwentów (...)
Czytaj więcej...

Bohorquez Trio | 5.03.2020, godz. 19.00 | GALERIA ZDJĘĆ

Formacja Bohorquez Trio jest w rzeczywistości dialogiem trzech indywidualności – Claudio Bohorqueza, lidera tria, niemieckiego wiolonczelisty o korzeniach peruwiańsko-urugwajskich, ze skrzypkiem Oscarem Bohorquezem (prywatnie bratem Claudia) i argentyńskim (...)
Czytaj więcej...

Dina Yoffe, Michael Vaiman | Recital 14.11.2019 | GALERIA ZDJĘĆ

Artystyczne kreacje Diny Yoffe i Michaela Vaimana to każdorazowo przykład kunsztu, prezentacja niezwykłych talentów i rzadko spotykana okazja obcowania z najpiękniejszymi tradycjami tzw. szkoły rosyjskiej, do której zaliczali się artyści tej klasy, co skrzypek (...)
Czytaj więcej...

Sonaty polskie. Ignacy Jan Paderewski in memoriam | Recital 1.10.2019 | GALERIA ZDJĘĆ

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Jadwigi Subczyńskiej z recitali w wykonaniu Bartłomieja Nizioła, laureata I nagrody 10. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego i pianisty Michała Francuza, które odbyły się 1 (...)
Czytaj więcej...

Grażyna Bacewicz w "Sidłach" kryminału | 22.09.2019, godz. 16:30 | GALERIA ZDJĘĆ

We wrześniu 2019 roku odbyła się piąta edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. To, że muzyka klasyczna nie była tam dotąd zbyt często grana – to kryminał! To, że niektórzy kompozytorzy klasyczni "grandzili" – to fakt. Na przykład Grażyna Bacewicz (1909 – (...)
Czytaj więcej...

"Wieniawski" chronionym znakiem towarowym

Przypominamy, że od 2 stycznia 2018 roku znak towarowy "Wieniawski" podlega ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej należy do Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Czytaj więcej...

Guarneri "Wieniawski" - ulubione i ostatnie skrzypce Wieniawskiego w Poznaniu

Skrzypce Pietro Guarneriego z 1723 roku, zwane „Wieniawski”, zaprezentował w Poznaniu w środę 26 czerwca br. Ilya Grubert, jego obecny właściciel. Jest to ostatni instrument, na którym grał Henryk Wieniawski; skrzypce te złożone były na trumnie podczas pogrzebu (...)
Czytaj więcej...

Festiwal BEZSENNOŚĆ 2019 | 5.06. - 10.06. - 18.06.

Tegoroczna trzecia edycja letniego festiwalu koncertów kameralnych w nietypowych lokalizacjach miejskich dobiegła końca. Wystąpili: BartolomeyBittmann, Lutosławski Quartet i Bastarda. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i na kolejny festiwal za rok!
Czytaj więcej...

18 czerwca 2019, godz. 20.00 | Bastarda – „Promitat eterno” | Festiwal BEZSENNOŚĆ

Zainspirowani praktyką wykonawczą viola bastarda opartą na swobodnych skokach pomiędzy głosami, artyści Bastarda tworzą nową jakość wykonywania muzyki dawnej. Bastardzi (jak sami o sobie mówią) w intrygujący sposób wiążą odkrytą w latach 70. XX w. muzykę (...)
Czytaj więcej...