TOWARZYSTWO MUZYCZNE IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO W POZNANIU

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skupia twórców kultury i nauki, artystów, animatorów życia muzycznego i melomanów; jest kontynuatorem tradycji najstarszego, poznańskiego, świeckiego stowarzyszenia muzycznego, powstałego 2 maja 1885 roku pod nazwą „Koło Śpiewackie Polskie”.


Muzyka czasu Wielkiej Wojny - 18.02.2019, 19.00

Artyści z krajów zaangażowanych w obie strony konfliktu, który wstrząsnął światem na początku XX wieku, znanego pod nazwą Wielka Wojna, spotkają się, by wspólnie zagrać koncert. Nawiązując do wydarzeń sprzed 100 lat, muzycy z Niemiec, Francji, Japonii i Polski (...)
Czytaj więcej...

Sonaty polskie. Ignacy Jan Paderewski in memoriam | 7.03.2019, godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy do Sali Białej Bazaru Poznańskiego na wyśmienity recital z muzyką polską. Wystąpią: Bartlomiej Niziol – skrzypce i Michał Francuz – fortepian. Sprzedaż biletów wkrótce.
Czytaj więcej...

Smyczki, struny i klawisze... - koncert z cyklu Scena dla Młodych | GALERIA ZDJĘĆ

7 stycznia 2019 r. odbył się koncert w dwóch częściach z cyklu "Scena dla Młodych" pt. "Smyczki, struny i klawisze" w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Młodym i utalentowanym wykonawcom oraz (...)
Czytaj więcej...

Wieczór śpiewania kolęd - koncert chóralny | 3.01.2019, godz. 19.00

Za nami nastrojowy wieczór z najpiękniejszymi polskimi kolędami w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Czytaj więcej...

Poloneza czas zacząć - koncert charytatywny Fundacji CHCEmisie

Po raz siódmy partnerowaliśmy dorocznemu koncertowi charytatywnemu Fundacji CHCEmisie, który odbył się 8 grudnia 2018 roku w Sali Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Czytaj więcej...

Janusz Wawrowski - Stradivarius: recital w Bazarze: 21.11.2018 | GALERIA ZDJĘĆ

W środę 21 listopada br. odbył się recital Janusza Wawrowskiego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków swojej generacji. Artysta zagrał na datowanym na 1685 rok instrumencie Antoniego Stradivariego. Są to pierwsze w powojennej Polsce (...)
Czytaj więcej...

"Altówkowa Jesień" w Poznaniu - koncerty i wydarzenia

Altówka? Tak! Jesień 2018 r. należała do młodych altowiolistów, uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. J. Rakowskiego, który po raz 10-ty odbył się w Poznaniu. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka propozycji muzycznych. Na wszystkie wstęp był bezpłatny.
Czytaj więcej...

"Sherlock Holmes morduje skrzypce" | 22 września 2018 | GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z koncertu-spektaklu inspirowanego książkami sir Artura Conana Doyle'a. Główną inspiracją naszego projektu była literatura, jednak w jest w nim także dużo świetnej muzyki, wykonywanej przez znakomitych artystów scen polskich.
Czytaj więcej...

Słodko-gorzkie rocznice | 2 lipca na Świętosławskiej 7 - pokaz filmu i koncert ukulele

Nasz patron Henryk Wieniawski (ur. 10 lipca 1835 r.) miałby dziś 183 lata. Nikt tyle nie żyje, choć podobno człowiek żyje tak długo, jak długo ktoś o nim pamięta. Genialny światowej sławy skrzypek i kompozytor. Szczególnie miło jest o nim pamiętać w jego (...)
Czytaj więcej...

BEZSENNOŚĆ - cykl letnich koncertów kameralnych w Poznaniu | 11.06. - 13.06. - 20.06.| godz. 20.30

W czerwcu zaprosiliśmy poznaniaków na drugą odsłonę cyklu pt. "Bezsenność". Na trzech zupełnie różnych acz mistrzowskich koncertach wystąpili: Duo Haroni, Signum Saxophone Quartet i Matthias Bartolomey oraz trio smyczkowe: Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik (...)
Czytaj więcej...