Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Aktualności

Wybierz się na spacer z Henrykiem Wieniawskim!

W sobotę 15 lipca zapraszamy na spacer po Poznaniu śladami naszego Patrona, z okazji 188. rocznicy jego urodzin. W towarzystwie przewodnika Dominika Ohde odwiedzimy miejsca, w których artysta koncertował. Będą to: Teatr Miejski (obecnie budynek Arkadii przy placu (...)
Czytaj więcej...

Agata Szymczewska nowym Prezesem Zarządu Towarzystwa Wieniawskiego

6 czerwca 2023 roku w Sali Lubrańskiego Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Głównym punktem programu były wybory Władz (...)
Czytaj więcej...

Jeśli "Cały Poznań Ukulele", to my też!

W dniach 2-4 czerwca Poznań ze światowej stolicy skrzypiec przeobrazi się w globalne centrum ukulele i rozbrzmiewać będzie dźwiękami małego, sympatycznego instrumentu, powszechnie kojarzonego z Hawajami. Wydarzenia Festiwalu są bezpłatne i wszystkie serdecznie (...)
Czytaj więcej...

Festiwal BEZSENNOŚĆ | Poznań, 22-27 maja 2023 | VIDEO

Za nami siódma edycja Festiwalu Bezsenność. Jego uczestnicy mieli okazję usłyszeć nieoczywiste wykonania utworów Krzysztofa Pendereckiego, Radiohead, Kory Jackowskiej czy Henryka Wieniawskiego. Była to wyjątkowa 5-dniowa podróż przez autorskie interpretacje (...)
Czytaj więcej...

Bastarda Trio – Nizozot | 26.02. Dragon Social Club, 19.00

Zespół Bastarda zaprezentował w Poznaniu materiał z najnowszego, trzypłytowego albumu „Nizozot", obejmującego muzykę trzech klanów chasydzkich dynastii Modrzyc, Szapiro i Koźnic. Były to muzyczne opowieści o radości i smutku, brutalnej walce i czystej duchowości, (...)
Czytaj więcej...

Zmarł Romuald Połczyński, dziennikarz, członek Zarządu Towarzystwa Wieniawskiego

Z wielkim żalem informujemy, że 2 listopada w wieku 89 lat zmarł Romuald Połczyński, wieloletni bardzo aktywny członek władz naszego Towarzystwa. Należał do ścisłego grona osób organizujących kolejne Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe, a wespół z Edmundem (...)
Czytaj więcej...

Skrzypce inkryminowane – spotkanie literacko-muzyczne | 23.09.2022, 18.00

Czy skrzypce mogą doprowadzić do zbrodni? Przekonacie się, spędzając z nami intrygujący piątkowy wieczór 23 września. Zapraszamy do Pałacu Działyńskich w Poznaniu o godz. 18.00 na naszą Stację Sensację w ramach Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Wstęp wolny!
Czytaj więcej...

LEGENDA NA NOWO | 7.09.2022, godz. 18.00

Zapraszamy na transmisję koncertu promującego zbliżający się 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego oraz album LEGEND, będący spojrzeniem na twórczość Wieniawskiego oczami współczesnych instrumentalistów. Wystąpią skrzypkowie Adam Bałdych (...)
Czytaj więcej...

Bilety na 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego w sprzedaży

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego jest znakiem firmowym Poznania i Wielkopolski oraz jednym z najważniejszych wydarzeń w polskiej kulturze, o światowym zasięgu. Organizowane od 1935 roku Konkursy Wieniawskiego, jedne z najstarszych i (...)
Czytaj więcej...

Konkurs z okazji 187. rocznicy urodzin Henryka Wieniawskiego na Facebooku Wieniawski Society

Z okazji przypadającej 10 lipca rocznicy urodzin Henryka Wieniawskiego ogłaszamy konkurs specjalny w dwóch częściach. Zapraszamy do publikowania na naszym profilu facebookowym foto-życzeń dla Henryka Wieniawskiego. Z otrzymanych prac wybierzemy siedem najlepszych (...)
Czytaj więcej...