Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Aktualności

Skrzypcowanka | książeczka aktywnościowa dla dzieci o Henryku Wieniawskim

"Cześć! Czy słyszeliście o Henryku Wieniawskim? Wyobraźcie sobie, że urodził się w czasach, w których nie było samochodów, samolotów, aparatów fotograficznych, telefonów, telewizji i nawet komputerów". Narysuj, obrysuj, pokoloruj, zastanów się, poćwicz, (...)
Czytaj więcej...

Wieniawski znów w Bazarze: Boarte Piano Trio | Recital online: 6 kwietnia, g. 18.00

6 kwietnia br. na naszym kanale YouTube Wieniawski PL miała miejsce premiera recitalu online z cyklu "Wieniawski znów w Bazarze". Wystąpiło znakomite Boarte Piano Trio. W programie koncertu znalazły się tria fortepianowe c-moll L. van Beethovena i F. (...)
Czytaj więcej...

"Wieniawski inspiruje" | Bandonegro - Légende Op.17

12 lutego br. na naszym kanale YouTube Wieniawski PL odbyła się premiera kolejnego muzycznego filmu z serii "Wieniawski inspiruje". "Légende Op.17" to przepełniona namiętnością historia Henryka Wieniawskiego opowiedziana językiem orkiestry tango Bandonegro. (...)
Czytaj więcej...

"Wieniawski inspiruje" | PPNOU i goście

Najnowsze produkcje PPNOU: "Polonez D-dur" (prawdziwa historia Led Zeppelin) i "Fantazja jazzowa" (krótka historia o tym, jak arcydzieło H. Wieniawskiego zapoczątkowało erę jazzu w Nowym Orleanie), miały właśnie swoje premiery na naszym kanale YouTube Wieniawski (...)
Czytaj więcej...

"Wieniawski inspiruje" | Trebunie Tutki: Dudziarz podhalański

18 stycznia br. na naszym kanale YouTube Wieniawski PL odbyła się premiera "Dudziarza podhalańskiego", inspirowanego "Dudziarzem" H. Wieniawskiego, w opra. Krzysztofa Trebuni-Tutki. Film zrealizował w wysokiej jakości rozdzielczości 4K Szymon Ludwik Kamykowski.
Czytaj więcej...

Piotr Pławner, Piotr Sałajczyk, Kwartet Śląski | 26.11.2020 | VIDEO, GALERIA ZDJĘĆ

26 listopada w Bazarze wystąpił Piotr Pławner – zwycięzca (ex aequo) 10. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego (1991), który, jak dawniej Henryk Wieniawski, spotkał się na estradzie z innymi wykonawcami. Wspólnie z nim wystąpili: Piotr (...)
Czytaj więcej...

Nowy fortepian dla Wieniawskiego - zbiórka na Pomagam.pl

Skrzypce kochają fortepian! Dopełniają się i tworzą najmniejszą orkiestrę świata. A my... potrzebujemy fortepianu! Aby pozwolić naszym gościom grać, aby cieszyć się niezwykłością wspólnych brzmień, tworzyć nastrój…
Czytaj więcej...

"Wieniawski inspiruje" | Wojtek Grabek

Wojtek Grabek przyjął artystyczne wyzwanie w ramach projektu "Wieniawski inspiruje". Natchniony muzyką Henryka Wieniawskiego skomponował cztery niezwykle oryginalne utwory, których premiery odbyły się w piątki 3, 17, 24, 31 lipca br.
Czytaj więcej...

Festiwal Bezsenność: Marcin Zdunik & Aleksander Dębicz | 1.10.2020 | VIDEO, GALERIA ZDJĘĆ

1 października w poznańskim Klubie Tama wystąpił duet: Marcin Zdunik i Aleksander Dębicz. Zabrzmiały autorskie aranżacje z płyt: „Bach Stories” i „REnaissance”. Zapraszamy do obejrzenia nagrania (premiera 16 listopada br.) i fotografii autorstwa Jadwigi Subczyńskiej.
Czytaj więcej...

Festiwal Bezsenność: Atom String Quartet | 30.08.2020 | VIDEO, GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Atom String Quartet, jednego z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należącego do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce, odbył się w ramach Festiwalu Bezsenność. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania koncertu na (...)
Czytaj więcej...