Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Aktualności

Festiwal BEZSENNOŚĆ | Poznań, 22-27 maja 2023

Siódmy Festiwal Bezsenność coraz bliżej! Na jego uczestników czekają nieoczywiste wykonania utworów Krzysztofa Pendereckiego, Radiohead, Kory Jackowskiej czy Henryka Wieniawskiego. Festiwal to 5-dniowa podróż przez autorskie interpretacje dobrze znanych utworów (...)
Czytaj więcej...

Bastarda Trio – Nizozot | 26.02. Dragon Social Club, 19.00

Zespół Bastarda zaprezentował w Poznaniu materiał z najnowszego, trzypłytowego albumu „Nizozot", obejmującego muzykę trzech klanów chasydzkich dynastii Modrzyc, Szapiro i Koźnic. Były to muzyczne opowieści o radości i smutku, brutalnej walce i czystej duchowości, (...)
Czytaj więcej...

Zmarł Romuald Połczyński, dziennikarz, członek Zarządu Towarzystwa Wieniawskiego

Z wielkim żalem informujemy, że 2 listopada w wieku 89 lat zmarł Romuald Połczyński, wieloletni bardzo aktywny członek władz naszego Towarzystwa. Należał do ścisłego grona osób organizujących kolejne Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe, a wespół z Edmundem (...)
Czytaj więcej...

Skrzypce inkryminowane – spotkanie literacko-muzyczne | 23.09.2022, 18.00

Czy skrzypce mogą doprowadzić do zbrodni? Przekonacie się, spędzając z nami intrygujący piątkowy wieczór 23 września. Zapraszamy do Pałacu Działyńskich w Poznaniu o godz. 18.00 na naszą Stację Sensację w ramach Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Wstęp wolny!
Czytaj więcej...

LEGENDA NA NOWO | 7.09.2022, godz. 18.00

Zapraszamy na transmisję koncertu promującego zbliżający się 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego oraz album LEGEND, będący spojrzeniem na twórczość Wieniawskiego oczami współczesnych instrumentalistów. Wystąpią skrzypkowie Adam Bałdych (...)
Czytaj więcej...

Bilety na 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego w sprzedaży

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego jest znakiem firmowym Poznania i Wielkopolski oraz jednym z najważniejszych wydarzeń w polskiej kulturze, o światowym zasięgu. Organizowane od 1935 roku Konkursy Wieniawskiego, jedne z najstarszych i (...)
Czytaj więcej...

Konkurs z okazji 187. rocznicy urodzin Henryka Wieniawskiego na Facebooku Wieniawski Society

Z okazji przypadającej 10 lipca rocznicy urodzin Henryka Wieniawskiego ogłaszamy konkurs specjalny w dwóch częściach. Zapraszamy do publikowania na naszym profilu facebookowym foto-życzeń dla Henryka Wieniawskiego. Z otrzymanych prac wybierzemy siedem najlepszych (...)
Czytaj więcej...

Minne | Bastarda Trio & Holland Baroque | video

Spragnieni mistycznej miłości? Obejrzyjcie nagranie wyjątkowego koncertu. Natchniona poezja średniowiecznych mistyczek stała się źródłem inspiracji dla dwóch zespołów – tria Bastarda, znanego z unikalnego brzmienia i niezwykle oryginalnych reinterpretacji muzyki (...)
Czytaj więcej...

Wieniawski na Ukulele / Koncert Specjalny | 5.06.2022, godz. 18.00

Henryk Wieniawski... największe historycznie nazwisko polskiej wiolinistyki, kompozytor, wirtuoz oraz jak się okazało po latach – skryty fan Ukulele! PPNOU odkryje Jego utwory na nowo, dotrze do ich sedna, zajrzy w głąb muzycznej duszy Henryka (Wienia), ale co (...)
Czytaj więcej...

Festiwal BEZSENNOŚĆ | 24-27 maja 2022 r.

Cztery festiwalowe wieczory szóstej edycji Festiwalu Bezsenność wypełniły znakomite koncerty kameralne w wykonaniu: Joanna Freszel & Bartłomiej Kominek, Paweł Jabłczyński & Justyna Skoczek, Dawid Lubowicz & Christian Danowicz oraz Meccore String Quartet. (...)
Czytaj więcej...