Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Koncerty i wydarzenia / 2013 / Yuka Satomi

Yuka SatomiYuka Satomi urodziła się w Kanagawa w Japonii. W wieku czterech lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Ukończyła Liceum Muzyczne w Tokio, a następnie studia na Wydziale Muzycznym Państwowego Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Muzycznych w Tokio (Tokyo National University of Fine Arts and Music) w klasie prof. Yu Kakuno oraz w klasie prof. Gabriel Takkino. Od 2009 roku studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie – początkowo pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli (staż), następnie w klasie prof. Ewy Pobłockiej (studia magisterskie). W roku 2010 rozpoczęła także naukę kameralistyki fortepianowej w klasie prof. Krystyny Borucińskiej. Dzięki pomocy stypendialnej Rządu Polskiego w 2012 roku Yuka Satomi rozpoczęła także studia muzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, aby pogłębić swoje zainteresowania związane z muzyką polską.

Yuka Satomi jest laureatką wielu konkursów muzycznych m.in. Konkursu Muzycznego w Kanagawie, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego F. Chopina w Japonii (2006) oraz XV Turnieju Pianistów Stypendystów Zagranicznych w Antonine (2012). Koncertuje w Polsce i za granicą m.in. w Tokio i Yokohamie (2012).

Oprócz solowych występów Yuka Satomi bardzo często i chętnie występuje także w składzie zespołów kameralnych. Do jej sukcesów na gruncie kameralistyki należy I nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach.

Pianistka brała również udział w wielu kursach mistrzowskich, które prowadzili wybitni profesorowie m.in. Wojciecha Świtała, Daniel Blumenthal, Bruno Rigutto.

[2013]