Jesteś tutaj:  Aktualności - Towarzystwo Wieniawskiego / LEGENDA NA NOWO | 7.09.2022, godz. 18.00

LEGENDA NA NOWO | 7.09.2022, godz. 18.00


Wspólnie z Polskim Wydawnictwem MuzycznymANAKLASIS zapraszamy na koncert LEGENDA NA NOWO, który odbędzie się 7 września o godz. 18.00 w Bazarze Poznańskim. Wydarzenie promuje zbliżający się 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego oraz płytę z serii ANAKLASIS – album LEGEND, będący spojrzeniem na twórczość Wieniawskiego oczami współczesnych instrumentalistów. 

Pomysłodawcą albumu jest znakomity skrzypek Adam Bałdych, który podjął się reinterpretacji najbardziej znanych utworów „ostatniego wirtuoza romantyzmu”. Czerpiąc z historii, potraktował jego twórczość w bardzo indywidualny sposób, wprowadzając nowe konteksty i nowoczesne brzmienia. W nagraniu płyty uczestniczyli obok Bałdycha Marek Konarski (saksofon tenorowy), Łukasz Ojdana (fortepian), Michał Barański (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja) oraz Agata Szymczewska (skrzypce) – ambasadorka Konkursu Wieniawskiego. 

Koncert będzie transmitowany na kanale YouTube Wieniawski Society:

LEGENDA NA NOWO | THE LEGEND ANEW

oraz na stronach na Facebooku: Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (Wieniawski Society), Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i ANAKLASIS.

Transmisja będzie dostępna przez 24 godziny od zakończenia wydarzenia.ORGANIZATORZY:


           


WSPÓŁFINANSOWANIE

 MKIDN Logo


Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


PARTNERZY: 

IMIT Logo