Jesteś tutaj:  Aktualności - Towarzystwo Wieniawskiego / Dina Yoffe, Michael Vaiman | Recital 14.11.2019

Dina Yoffe, Michael Vaiman | Recital 14.11.2019


Wystąpią artyści:

Michael Vaiman – skrzypce
Dina Yoffe – fortepian


Recital dwojga wybitnych artystów kameralistów to muzyczna uczta dla melomanów. Dina Yoffe i Michael Vaiman są absolwentami moskiewskiego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego, a ich artystyczne kreacje to każdorazowo przykład kunsztu, prezentacja niezwykłych talentów i rzadko spotykana okazja obcowania z najpiękniejszymi tradycjami tzw. szkoły rosyjskiej, do której zaliczali się artyści tej klasy, co skrzypek Dawid Ojstrach, czy pianistka Bella Dawidowicz.

Dina Yoffe i Michael Vaiman odnosili sukcesy na międzynarodowych konkursach muzycznych – oboje zostali laureatami drugich nagród na dwóch najstarszych, prestiżowych konkursach: Dina Yoffe zdobyła srebrny medal na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie w 1975 r. (zdystansował ją wówczas tylko Krystian Zimerman), a Michael Vaiman na VII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 1977 r. Od lat występują jako soliści i kameraliści, razem i osobno, w salach koncertowych i na festiwalach w Europie, Azji i w Ameryce.

W programie usłyszymy utwory na skrzypce i fortepian: Sonatę f-moll op. 120 nr 1 J. Brahmsa, Sonatę nr 2 M. Ravela, Rondo Brilliant h-moll D.895 F. Schuberta, Legendę op. 17 H. Wieniawskiego oraz Rapsodię na tematy mołdawskie op. 47 nr 3 M. Wajnberga.

Słowne wprowadzenie do koncertu przedstawi Jakub Dera.

Plakat recitalu Michael Vaiman, Dina Yoffe (14.11.2019) fot. Michael Vaiman i Dina Yoffe Michael Vaiman i Dina Yoffe fot. Dina Yoffe

__________________________________________________

Bilety: 

50 PLN (bilet normalny) / 30 PLN (bilet ulgowy)

Ceny ulgowe przysługują rencistom, emerytom, uczniom i studentom, a także członkom Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego. Możliwy zakup biletów grupowych (cena negocjowana indywidualnie). Bilety dostępne są w biurze Organizatora (pon.-p., g. 9-15), Centrum Informacji Kulturalnej w Poznaniu oraz na portalu Bilety24; rezerwacje: biuro@wieniawski.pl, tel. 61 852 26 42.

Kontakt z naszym biurem:

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
ul. Świętosławska 7, 61-840 Poznań
tel: +48 61 852 26 42, wew. 14
biuro@wieniawski.pl

__________________________________________________

Miejsce:

Bazar Poznański, Sala Biała
Al. Marcinkowskiego 10

__________________________________________________


Organizator:

                                


Sponsor strategiczny przygotowań konkursowych 2021:
Współfinansowanie:

Sponsorzy:

Partnerzy: