Jesteś tutaj:  Aktualności - Towarzystwo Wieniawskiego / Bilety na 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego w sprzedaży

Bilety na 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego w sprzedażyMiędzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego jest znakiem firmowym Poznania i Wielkopolski oraz jednym z najważniejszych wydarzeń w polskiej kulturze, o światowym zasięgu, współcześnie wspieranym przez środki masowej komunikacji. Organizowane od 1935 roku Konkursy Wieniawskiego, jedne z najstarszych i najbardziej prestiżowych na świecie, kultywują pamięć o wybitnym skrzypku i kompozytorze. Harmonogram sprzedaży biletów:

I etap przesłuchań (KUP ONLINE) i karnety* | od 4.07.2022

W tym etapie uczestnicy wykonają kaprysy Henryka Wieniawskiego i Niccolò Paganiniego oraz utwór Jana Sebastiana Bacha (skrzypce solo), a także IV cz. Sonaty nr 10 G-dur op. 96 Ludwiga van Beethovena oraz wybrany utwór Henryka Wieniawskiego (z towarzyszeniem fortepianu). 

II etap przesłuchań (KUP ONLINE) | od 11.07.2022

W I części etapu zabrzmi sonata na skrzypce z fortepianem, utwór dowolny (listy sonat i utworów do wyboru dostępne na stronie w aktualności "Program Konkursu"), a także utwór Karola Szymanowskiego (do wyboru jedna część "Mitów" op. 30 lub Romans D-dur op. 23).

W II części etapu uczestnicy wykonają Sinfonię Concertante Es-dur, KV 364, z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz.

III etap przesłuchań (KUP ONLINE) | od 18.07.2022

Finaliści Konkursu zaprezentują się z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza, wykonując jeden z koncertów Patrona Konkursu, Henryka Wieniawskiego (I Koncert skrzypcowy fis-moll, op. 14 lub II Koncert skrzypcowy d-moll, op. 22), a także jeden z koncertów skrzypcowych do wyboru (Beethoven, Brahms, Dvořák lub Mendelssohn).

Koncert Inauguracyjny (KUP ONLINE) | od 25.07.2022

Gala i Koncert Laureatów (KUP ONLINE) od 1.08.2022

II Koncert Laureatów w Warszawie (KUP ONLINE) | od 13.09.2022

____________________________________________

*Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom do lat 26, rencistom i emerytom. 
Osoby zainteresowane karnetami lub biletami grupowymi prosimy o kontakt z biurem Organizatora:

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
ul. Świętosławska 7, Poznań
tel. 61 852 26 42
barbara@wieniawski.pl

Oficjalna strona Konkursu Wieniawskiego: konkurs.wieniawskiego.pl