Jesteś tutaj:  Aktualności - Towarzystwo Wieniawskiego / Bartek Miler feat. Daga Gregorowicz - SOPRA

Bartek Miler feat. Daga Gregorowicz - SOPRANa zdjęciu od lewej: Justyna Grudzień, Daga Gregorowicz, Bartek Miler, Szymon Piguła. Fot. M. Kosmowski


Serdecznie zapraszamy w piątek 19 listopada br. o godz. 18.00 na nasz kanał YouTube Wieniawski PL na premierę najnowszego wideoklipu z serii "Wieniawski inspiruje":

Bartek Miler i  Daga Gregorowicz,  wsłuchując się w utwory Henryka Wieniawskiego znaleźli inspirację do stworzenia 7-minutowej muzycznej fuzji. “Sopra”, czyli uniesienie się “ponad”, to zaproszenie, do ich świata, do wrażliwości i emocji. “Sopra” to także uniesienie się ponad codzienność i odskocznia do świata wyobraźni. To wolność łączenia. Spotkamy tu zatem elementy z epoki klasycyzmu, romantyzmu, współczesną elektronikę i folk. Z perkusją, która z jednej strony spaja wszystko, ale cały czas zaskakuje.

Oczywistym było wykorzystanie głównego instrumentu wielkiego kompozytora – stąd gra skrzypaczki Justyny Grudzień. Wyobraźnia podpowiedziała wplecenie nieoczywistego instrumentarium, przetworzonego akordeonu (Szymon Piguła). Nie codziennie zdarza się taka sytuacja, by artyści z różnych sfer mogli się spotkać i poczuć niczym nieograniczeni. Jeśli ktoś nie wie w jakiej szufladce umieścić poniższy utwór, to cel został osiągnięty.

Do utworu został stworzony teledysk, w którym Poznań oraz Warszawa przenikają się z dziką przyrodą Bieszczad i Puszczy Zielonki, a instrumenty muzyczne pojawiające się w utworze to efekt poszukiwań w leśnej gęstwinie.


Od dnia premiery SOPRA będzie także dostępna na platformach streamingowych.

Wykonawcy:

Bartek Miler - instrumenty perkusyjne, klarnet 
Daga Gregorowicz - śpiew, elektronika
Justyna Grudzień - skrzypce 
Szymon Piguła - akordeon 

Kompozycja - Bartek Miler, Daga Gregorowicz
Aranżacja i produkcja - Bartek Miler
Mix&Mastering - Mateusz Hulbój
Produkcja wideo - Maciej Kosmowski, KOSMO MEDIA

O artystach:

Bartek Miler – urodzony w Paryżu – perkusista klasyczny, kompozytor, doktor sztuk muzycznych. Jest asystentem klasy perkusji klasycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Współpracuje z takimi muzykami jak: Łukasz Kuropaczewski, Maciej Frąckiewicz czy Kacper Smoliński. Wielokrotny stypendysta miasta Poznania za działalność kompozytorską i wykonawczą. Koncertował wielokrotnie po Europie. Jest laureatem wielu konkursów takich jak TROMP Percussion Competition Eindhoven. Jest fanem gier komputerowych oraz NBA. 

Daga Gregorowicz  wokalistka, kompozytorka. Fascynuje się przetwarzaniem głosu i wplataniem go w muzykę elektroniczną i ludową. Założycielka polsko-ukraińskiego zespołu world music DAGADANA oraz formacji "Dobre bo Dobre". Śpiewa w elektro-folkowym projekcie "Provinz Posen". Koncertowała w 25 krajach, występując na przeróżnych scenach. Od pustyni w Maroko, ogrodu botanicznego w Singapurze po takie festiwale, jak Shanghai World Music Festival w Chinach czy Glastonbury w UK.  Prowadzi audycję “Kiribati" w Radio 357, prezentując muzykę świata. Jako dumna poznanianka kocha rogale świętomarcińskie.

Justyna Grudzień – poznańska skrzypaczka, studentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Laureatka ponad 50 konkursów skrzypcowych, m.in. w Tokio, Paryżu czy Londynie. Stypendystka programu „Młoda Polska”. Jako skrzypaczka orkiestrowa występowała w najbardziej prestiżowych salach świata z takimi orkiestrami jak European Union Youth Orchestra czy Symphoniker Hamburg. Poza muzyką i podróżami pasjonuje się filmami Wesa Andersona i Formułą 1.

Szymon Piguła – Akordeonista. Zainteresowany współczesną muzyką kameralną z elementami elektroniki. Oddany budowaniu pozytywnego wizerunku akordeonu, kształci młodych muzyków w szkole muzycznej i nieco starszych na uniwersytecie. Nie odżegnuje się od folkowej spuścizny instrumentu szukając dla niego miejsca w różnych muzycznych gatunkach. Relaksuje się odpoczywając w saunie i jeżdżąc na rowerze po podhalańskich ścieżkach z widokiem na panoramę samiuśkich Tater!

„Wieniawski inspiruje” to tytuł, pod którym powstają projekty muzyczne otwierające drzwi do rzadko eksplorowanych przez klasycznego melomana światów.