Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Henryk Wieniawski / Aktualności

Henryk Wieniawski Superstar - wirtualna podróż śladami mistrza skrzypiec

Zostańcie w domu i weźcie udział w wirtualnej (!) podróży śladami najwybitniejszego w dziejach polskiego skrzypka, który przez całe życie intensywnie koncertował. Dwa razy w tygodniu na naszej stronie i w serwisach społecznościowych prezentujemy wybrane miasta (...)
Czytaj więcej...

Henryka Wieniawskiego podróże na własnych skrzydłach

W lipcu 2013 r. minęło 170 lat od chwili, gdy 8-letni Henryk Wieniawski, pod opieką matki, wyruszył w swą pierwszą w życiu podróż - z Lublina (gdzie urodził się w 1835 r.), przez Warszawę do Paryża. Sam pewnie jeszcze nie myślał o tym, że oszlifowany w paryskim (...)
Czytaj więcej...

"Le Supreme Adieu" - artykuł na stulecie katastrofy "Titanica"

W archiwum Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu znajduje się pewien plakat. Pochodzi z ilustrowanego magazynu, a przedstawia rycinę autorstwa francuskiego artysty Rene Achille’a Rousseau-Decelle’a zatytułowaną „Le Supreme Adieu”. Widnieje (...)
Czytaj więcej...

Posłuchaj nagrania Legendy op. 17 H. Wieniawskiego sprzed ok. 100 lat!

Dzięki uprzejmej pomocy Pana Jacka Jackowskiego – Kierownika Zbiorów Fonograficznych Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk sukcesem zakończyła się próba przegrania na nośnik cyfrowy zapisu Legendy op. 17 Henryka Wieniawskiego, w wykonaniu amerykańskiego (...)
Czytaj więcej...

Kolekcja archiwalnych zdjęć Henryka Wieniawskiego wzbogacona!

27 listopada 2010 r. odbyła się w Warszawie XXXI Aukcja Książek i Grafiki organizowana przez Dom Aukcyjny 'Lamus'. Dzięki wygranej licytacji archiwum Towarzystwa Muzycznego wzbogaciło się o kolejną oryginalną fotografię wizytową Henryka Wieniawskiego.
Czytaj więcej...

Największy zbiór pierwodruków dzieł Henryka Wieniawskiego

W ostatnich latach archiwum Towarzystwa Muzycznego wzbogaciło się o kilkanaście pierwodruków, jak również wydań nieco późniejszych, kompozycji swojego Patrona (...)
Czytaj więcej...