Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Konkursy Muzyczne / Aktualności

10. Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Jana Rakowskiego | Poznań, 12-16.11.2018

Konkurs odbędzie się w dniach od 12 do 16 listopada 2018 roku. Jego organizatorem jest Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego, we współpracy z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego. W Konkursie mogą brać udział studenci i absolwenci polskich uczelni (...)
Czytaj więcej...

Zmarł Giovanni Battista Morassi - światowej sławy lutnik włoski

27 lutego br. w wieku 83. lat zmarł w Cremonie jeden z najwybitniejszych lutników w XX wieku, światowej sławy autorytet, laureat dziesięciu złotych medali na międzynarodowych konkursach lutniczych, członek jury najważniejszych konkursów lutniczych, w tym (...)
Czytaj więcej...

Kanał YouTube „Henryk Wieniawski” – zasłuchaj się i przeżyj ponownie konkursowe emocje!

Od kilku lat prowadzimy swój kanał w popularnym serwisie YouTube, na którym udostępniamy najciekawsze materiały z organizowanych przez nas wydarzeń. W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego był w całości (...)
Czytaj więcej...

Ukazał się dwupłytowy album CD Veriko Tchumburidze!

W 2016 roku, w wieku zaledwie 20. lat, Veriko Tchumbridze zdobyła pierwszą nagrodę na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Sukces ten zwrócił na nią uwagę muzycznego świata. Album CD obejmuje niemal wszystkie (...)
Czytaj więcej...

Debiutancki album Bomsori Kim - laureatki 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego

Wiosną br. Bomsori Kim – laureatka drugiej nagrody ex aequo 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu – nagrała płytę dla wytwórni Warner Classics z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie pod dyrekcją Jacka Kaspszyka. Na (...)
Czytaj więcej...

DVD: Koncert Laureatów 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego

W siedzibie organizatora Międzynarodowych Konkursów im. Henryka Wieniawskiego – Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu dostępna jest płyta DVD z nagraniem Gali i Koncertu Laureatów ostatniej 15. edycji konkursu, która odbyła się w (...)
Czytaj więcej...

10. Ogólnopolskie Konkursy: wiolonczelowy im. D. Danczowskiego i kontrabasowy im. A. B. Ciechańskiego | 2017

W konkursie wiolonczelowym GRAND PRIX otrzymał Adam MAZUREK, II miejsce - Alicja KOZAK, III miejsce ex aequo przyznano Szymonowi BARCZAK i Łukaszowi DZIEDZIAK; w konkursie kontrabasowym: I miejsce otrzymał Damian SOBKOWIAK, II miejsce - Piotr CIENKOWSKI, III (...)
Czytaj więcej...

WWW.WIENIAWSKI-COMPETITION.COM

W 2016 roku zorganizowaliśmy Międzynarodowe Konkursy imienia Henryka Wieniawskiego w dwóch dziedzinach: lutnictwa (8-15 maja) i wykonawstwa skrzypcowego (8-23 października). Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną stronę internetową prezentującą oba te wydarzenia (...)
Czytaj więcej...

Recital Veriko Tchumburidze w rok po zwycięstwie w Konkursie Wieniawskiego, 15.10.2017 | GALERIA ZDJĘĆ

W rok po zwycięstwie w 15. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego artystka ponownie zagrała w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Towarzyszyła jej doskonała pianistka Hanna Holeksa – ta sama, z którą Veriko występowała w pierwszym i drugim etapie (...)
Czytaj więcej...

Dziesięć miesięcy po Konkursie Wieniawskiego... występy naszych Laureatów w Polsce i na świecie

Krakowski wieczór 20 sierpnia br. z pewnością należał do charyzmatycznej Veriko Tchumburidze, która zachwyciła słuchaczy Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie. Zwyciężczyni 15. Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego wykonała wraz z Sinfoniettą Cracovia pod (...)
Czytaj więcej...