TOWARZYSTWO MUZYCZNE IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO W POZNANIU

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skupia twórców kultury i nauki, artystów, animatorów życia muzycznego i melomanów; jest kontynuatorem tradycji najstarszego, poznańskiego, świeckiego stowarzyszenia muzycznego, powstałego 2 maja 1885 roku pod nazwą „Koło Śpiewackie Polskie”.


„BEZSENNOŚĆ” – letni cykl koncertów kameralnych pod znakiem skrzypiec

Zapraszamy do Poznania na cykl koncertów pt. „Bezsenność”, którego wspólnym mianownikiem będą skrzypce. Valérie Milot & Antoine Bareil, Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang, Trio im. Wiłkomirskich - to nasze propozycje muzyczne na trzy wyjątkowe letnie wieczory. Bilety (...)
Czytaj więcej...

Ostatnie zebranie Zarządu kadencji 2012-2017

We wtorek 23 maja br. w siedzibie Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego przy ul. Świętosławskiej 7 w Poznaniu odbyło się ostatnie zebranie Zarządu stowarzyszenia kadencji 2012-2017. Nowy Zarząd zostanie wybrany na Walnym Zgromadzeniu Członków w dniu 8 (...)
Czytaj więcej...

Valérie Milot & Antoine Bareil – koncert w Poznaniu (24.06.2017, godz. 20:00)

24 czerwca br. po raz pierwszy w Polsce wystąpi duet harfowo-skrzypcowy z Kanady – Valérie Milot i Antoine Bareil. Wydarzenie to jest pierwszą z trzech naszych letnich propozycji muzycznych. Odbędzie się w ramach mini-cyklu koncertów pt. „Bezsenność”, którego (...)
Czytaj więcej...

Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang - koncert w Poznaniu (30.06.2017, godz. 20:00)

Zapraszamy na koncert Gidona Kremera, który wystąpi w duecie z Clarą-Jumi Kang, niezwykle utalentowaną skrzypaczką, zdobywczynią wielu nagród na prestiżowych konkursach skrzypcowych w świecie (pierwsze nagrody w Seulu, Hanowerze i Indianapolis). Wydarzenie będzie (...)
Czytaj więcej...

Trio im. Wiłkomirskich – koncert w Poznaniu (14.07.2017, godz. 20:00)

Koncert Tria im. Wiłkomirskich w składzie: Celina Kotz – skrzypce, Maciek Kułakowski– wiolonczela, Łukasz Trepczyński – fortepian. Zespół zaprezentuje utwory z właśnie wydanej płyty z repertuarem z epoki fin de siècle pt. „Anton Arensky. Tria fortepianowe”. (...)
Czytaj więcej...

Dyrektor Andrzej Wituski nagrodzony medalem PTWK

Z wielką radością i dumą informujemy, iż Andrzej Wituski, dyrektor Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego oraz Międzynarodowych Konkursów im. Henryka Wieniawskiego, otrzymał 24 marca br. Medal Pamiątkowy Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w podzięce (...)
Czytaj więcej...

Dina Yoffe i Michael Veiman - warsztaty w Poznaniu

24 i 25 marca br. odbył się w Poznaniu Kurs Mistrzowski, który poprowadzili światowej sławy muzycy, laureaci dwóch najświetniejszych polskich konkursów wykonawczych: prof. Dina Yoffe - laureatka 9. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina i prof. (...)
Czytaj więcej...

Festiwal im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu

W dniach 17 - 19 marca br. po raz pierwszy odbył się w Poznaniu Festiwal im. Jadwigi Kaliszewskiej – inicjatorki i współzałożycielki, a obecnie patronki Poznańskiej Szkoły Talentów. Wydarzenie zorganizowane zostało w piątą rocznicę śmierci jednej z (...)
Czytaj więcej...

Amerykańskie brzmienia w Bazarze Poznańskim. Recital Piotra Pławnera i Piotra Sałajczyka (5.03.2017, godz. 18.00)

5 marca 2017 roku w Sali Białej Bazaru Poznańskiego wystąpił Piotr Pławner – laureat pierwszej nagrody 10. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, który wraz z pianistą Piotrem Sałajczykiem wykonał kompozycje twórców amerykańskich - Philipa (...)
Czytaj więcej...

„Po Wieniawskim” – uroczyste spotkanie z udziałem władz UAM oraz dyrektora konkursu – Andrzeja Wituskiego

8. grudnia br. w Salonie Adama Mickiewicza Collegium Maius odbyło się spotkanie poświęcone ocenie i refleksjom związanym z zakończonym w październiku 15. Międzynarodowym Konkursem Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego. Gospodarzami wieczoru byli Rektor (...)
Czytaj więcej...