Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Aktualności

Janoska Ensemble - koncert w Auli Uniwersyteckiej | 25.11.2017, godz. 18:00

W 2016 r. w wiedeńskim Konzerthausie odbyła się premiera ich debiutanckiego albumu pt. „Janoska Style”, wydanego przez Deutsche Grammophon. Tych klasycznie wykształconych artystów łączy wizja muzyki opartej na wirtuozowskich aranżacjach dzieł muzyki klasycznej z (...)
Czytaj więcej...

Sukces naszego Chóru Kameralnego na 23. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym na Malcie

Międzynarodowy Festiwal Chóralny na Malcie (Malta International Choir Festival), odbywający się w dniach 2-5 listopada 2017 r. w Valletta i okolicy, był 23 edycją festiwalu, który już na stałe wpisał się w kalendarium wydarzeń kulturalnych na wyspie. Po raz (...)
Czytaj więcej...

Nowy rozdział w naszej historii. Wieniawskim od dziś rządzą kobiety

W czerwcu br. nową Prezes Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu została Alina Kurczewska, wieloletnia członkini Zarządu, znana z anteny radia Merkury Classic. Stanowisko Dyrektora Biura objęła dotychczasowa zastępczyni Andrzeja Wituskiego, (...)
Czytaj więcej...

Zmarł Maciej Jabłoński, wieloletni przewodniczący Rady Wydawniczej Dzieł Wszystkich H. Wieniawskiego

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w środę 13. września br. zmarł w Poznaniu Maciej Jabłoński, doktor habilitowany i adiunkt w katedrze Muzykologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, przez lata związany z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego jako (...)
Czytaj więcej...

Raymond Erickson (Nowy Jork, USA) | Recital klawesynowy "Przede wszystkim Bach..." (04.09.2017, godz. 17.00)

Recital pt. "Przede wszystkim Bach: Muzyka Jana Sebastiana Bacha (1685-1750) i improwizacje na jego tematy" w wykonaniu wybitnego amerykańskiego klawesynisty i wykładowcy problematyki historycznych praktyk wykonawczych oraz uznanego w świecie muzykologa – (...)
Czytaj więcej...

Zdzisław Dworzecki in memoriam - premiera książki w dwudziestą rocznicę śmierci

W 2017 roku minęło 20. lat od śmierci Zdzisława Dworzeckiego, melomana, naszego długoletniego Dyrektora, szefa Filharmonii Poznańskiej - organizatora wydarzeń artystycznych. Z tej okazji ukazała się książka „Zdzisław Dworzecki in memoriam”, zawierająca (...)
Czytaj więcej...

Trio im. Wiłkomirskich – koncert 14.07.2017 | GALERIA ZDJĘĆ, FILM

14 lipca br. na dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu odbył się Koncert Tria im. Wiłkomirskich w składzie: Celina Kotz – skrzypce, Maciek Kułakowski– wiolonczela i Łukasz Trepczyński – fortepian. Zespół (...)
Czytaj więcej...

Sukces naszego Chóru Kameralnego na Festiwalu Coros de Verăo 2017 w Lizbonie

Z dumą informujemy, że Poznański Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego pod dyrekcją p. Katarzyny Matelskiej został nagrodzony dwoma medalami na Festiwalu Coros de Verăo 2017 w Lizbonie - srebrnym w kategorii: muzyka sakralna oraz brązowym w (...)
Czytaj więcej...

Umowa o współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jest nam miło poinformować, że prof. Andrzej Lesicki - Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Andrzej Wituski - dyrektor Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego podpisali 12 lipca br. umowę o współpracy.
Czytaj więcej...

Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang - koncert 30.06.2017 | GALERIA ZDJĘĆ, FILM

30 czerwca br. miał miejsce wspólny koncert Gidona Kremera, wybitnego łotewskiego skrzypka i dyrygenta, założyciela i dyrektora artystycznego orkiestry Kremerata Baltica i Clary-Jumi Kang, niezwykle utalentowanej skrzypaczki, zdobywczyni m.in. pierwszych nagród (...)
Czytaj więcej...