Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Aktualności

Dina Yoffe i Michael Veiman - warsztaty w Poznaniu

24 i 25 marca br. odbył się w Poznaniu Kurs Mistrzowski, który poprowadzili światowej sławy muzycy, laureaci dwóch najświetniejszych polskich konkursów wykonawczych: prof. Dina Yoffe - laureatka 9. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina i prof. (...)
Czytaj więcej...

Valérie Milot & Antoine Bareil – koncert w Poznaniu (24.06.2017, godz. 20:00)

24 czerwca br. po raz pierwszy w Polsce wystąpi duet harfowo-skrzypcowy z Kanady – Valérie Milot i Antoine Bareil. Wydarzenie to jest pierwszą z trzech naszych letnich propozycji muzycznych. Odbędzie się w ramach mini-cyklu koncertów pt. „Bezsenność”, którego (...)
Czytaj więcej...

Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang - koncert w Poznaniu (30.06.2017, godz. 20:00)

Zapraszamy na koncert Gidona Kremera, który wystąpi w duecie z Clarą-Jumi Kang, niezwykle utalentowaną skrzypaczką, zdobywczynią wielu nagród na prestiżowych konkursach skrzypcowych w świecie (pierwsze nagrody w Seulu, Hanowerze i Indianapolis). Wydarzenie będzie (...)
Czytaj więcej...

Trio im. Wiłkomirskich – koncert w Poznaniu (14.07.2017, godz. 20:00)

Koncert Tria im. Wiłkomirskich w składzie: Celina Kotz – skrzypce, Maciek Kułakowski– wiolonczela, Łukasz Trepczyński – fortepian. Zespół zaprezentuje utwory z właśnie wydanej płyty z repertuarem z epoki fin de siècle pt. „Anton Arensky. Tria fortepianowe”. (...)
Czytaj więcej...

Dyrektor Andrzej Wituski nagrodzony medalem PTWK

Z wielką radością i dumą informujemy, iż Andrzej Wituski, dyrektor Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego oraz Międzynarodowych Konkursów im. Henryka Wieniawskiego, otrzymał 24 marca br. Medal Pamiątkowy Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w podzięce (...)
Czytaj więcej...

Festiwal im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu

W dniach 17 - 19 marca br. po raz pierwszy odbył się w Poznaniu Festiwal im. Jadwigi Kaliszewskiej – inicjatorki i współzałożycielki, a obecnie patronki Poznańskiej Szkoły Talentów. Wydarzenie zorganizowane zostało w piątą rocznicę śmierci jednej z (...)
Czytaj więcej...

Amerykańskie brzmienia w Bazarze Poznańskim. Recital Piotra Pławnera i Piotra Sałajczyka (5.03.2017, godz. 18.00)

5 marca 2017 roku w Sali Białej Bazaru Poznańskiego wystąpił Piotr Pławner – laureat pierwszej nagrody 10. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, który wraz z pianistą Piotrem Sałajczykiem wykonał kompozycje twórców amerykańskich - Philipa (...)
Czytaj więcej...

„Po Wieniawskim” – uroczyste spotkanie z udziałem władz UAM oraz dyrektora konkursu – Andrzeja Wituskiego

8. grudnia br. w Salonie Adama Mickiewicza Collegium Maius odbyło się spotkanie poświęcone ocenie i refleksjom związanym z zakończonym w październiku 15. Międzynarodowym Konkursem Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego. Gospodarzami wieczoru byli Rektor (...)
Czytaj więcej...

22. listopada 2016 r. zmarła prof. Teresa Głąbówna

Wybitna skrzypaczka i pedagog zmarła w Krakowie po krótkiej i ciężkiej chorobie. Była absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Krakowie, w klasie skrzypiec Eugenii Umińskiej oraz Królewskiego Konserwatorium w Brukseli, w klasie prof. Loli Bobesco, gdzie uzyskała (...)
Czytaj więcej...

Nagrobek Józefa Wieniawskiego na cmentarzu Ixelles w Brukseli odnowiony

Od czerwca do września 2016 roku na zlecenie Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprowadzona została renowacja grobu Józefa Wieniawskiego na cmentarzu Ixelles w (...)
Czytaj więcej...