Jesteś tutaj:  Aktualności - Towarzystwo Wieniawskiego / Janoska Ensemble - koncert w Auli Uniwersyteckiej | 25.11.2017, godz. 18:00

Janoska Ensemble - koncert w Auli Uniwersyteckiej | 25.11.2017, godz. 18:00Janoska Ensemble. Fot. Julia Wesely.

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego serdecznie zaprasza na koncert Janoska Ensemble w składzie:

Ondrej Janoska – skrzypce
Roman Janoska – skrzypce
František Janoska – fortepian
Julius Darvas – kontrabas 

Kiedy w 2013 roku bracia Ondrej, Roman i František Janoska oraz ich szwagier Julius Darvas zakładali Janoska Ensemble przyświecała im wizja nowoczesnych interpretacji dzieł - jednocześnie wirtuozowskich, jak i głęboko osobistych. Zjednoczeni więzami rodzinnymi i wspólnymi korzeniami w muzyce klasycznej, stworzyli szereg wykonań popularnych klasyków, własnych kompozycji, a także unikatowych aranżacji jazzu, popu i muzyki świata [ z ang. world music]. W maju 2016 roku na koncercie w wiedeńskim Konzerthaus zespół zaprezentował repertuar ze swojego debiutanckiego albumu pt. Janoska Style, który ukazał się w wytwórni Deutsche Grammophon. Obecnie koncertuje z tym programem na trzech kontynentach, prezentując biegłość w technice instrumentalnej oraz sztukę improwizacji.

Bracia Janoska, którzy urodzili się i wychowali w Bratysławie oraz ich szwagier, który dorastał w Konstancji, cieszą się bogatym dziedzictwem muzycznym i potrafią oprzeć się w swojej twórczości na kilku pokoleniach wcześniej działających muzyków oraz na swojej edukacji muzycznej zdobytej w Wiedniu u znanych profesorów, takich jak Boris Kuschnir, Pavel Vernikov, Peter Čerman i Alois Posch. 

Czują się jak ryby w wodzie w różnych kontekstach muzycznych. Zdobyli uznanie w licznych orkiestrach i zespołach, w tym w Wiedeńskiej Operze Kameralnej/Filharmonii Wiedeńskiej, Wiedeńskiej Orkiestrze Artystycznej (VAO), the Philharmonics i Roby Lakatos Ensemble. Od założenia zespołu Janoska Ensemble muzycy ukierunkowali swoje artystyczne energie i wypracowali własny wyjątkowy “styl Janoska”.

Program koncertu wypełnią utwory z ww. wspomnianego albumu Janoska Style, m.in. Adiós Nonino A. Piazzolli, Fantazja na tematy z opery Carmer G. Bizeta, Medytacja J. Masseneta, Liebesleid F. Kreislera. 

Janoska Ensemble. Koncert 25.11.2017. Plakat 1. Janoska Ensemble. Fot. Julia Wesely 2. Janoska Ensemble. Fot. Julia Wesely 3. Janoska Ensemble. Fot. Julia Wesely 4. Janoska Ensemble. Fot. Julia Wesely 5. Janoska Ensemble. Fot. Julia Wesely 6. Janoska Ensemble. Fot. Julia Wesely 7. Janoska Ensemble. Fot. Julia Wesely 8. Janoska Ensemble. Fot. Julia Wesely Janoska Ensemble. CD Janoska Style. Cover

Kup bilet online:

W sprzedaży bilety w dwóch wariantach cenowych:

  • strefa 1: bilet normalny - 40 PLN, ulgowy (studenci, emeryci) - 20 PLN
  • strefa 2: bilet normalny - 30 PLN, ulgowy (studenci, emeryci) - 15 PLN


Kontakt z naszym biurem - rezerwacja biletów (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00):

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
ul. Świętosławska 7
61-840 Poznań
tel: +48 61 852 26 42, wew. 21
basia@wieniawski.pl

Miejsce koncertu:

Aula Uniwersytetu im. A. Mickiewicza
ul. Wieniawskiego 1
61-712 Poznań


Organizator:Współfinansowanie: