WWW.wieniawski-competition.com

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej Międzynarodowym Konkursom im. Henryka Wieniawskiego, które odbyły się w 2016 roku - 15. Konkursowi Skrzypcowemu (8-23.10.2016) i 13. Konkursowi Lutniczemu (8-15.05.2016).


Dziewięć miesięcy po Konkursie... Występy naszych Laureatów w Polsce i na świecie

Dzięki uprzejmości fundatorów nagród specjalnych w postaci koncertów na 15. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego prezentujemy zestawienie występów laureatów. Niezmiernie cieszy nas fakt, że sale filharmoniczne wypełnione są do ostatniego (...)
Czytaj więcej...

52. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego

W dniach 15-18 czerwca br. odbył się w Szczawnie Zdroju 52. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego. Gwiazdami festiwalu były laureatki ubiegłorocznego 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu: Veriko Tchumburidze i (...)
Czytaj więcej...

10. Ogólnopolskie Konkursy: Wiolonczelowy im. Danczowskiego i Kontrabasowy im. Ciechańskiego (12-19.11.2017)

W listopadzie 2017 roku po raz dziesiąty odbędą się w Poznaniu ogólnopolskie konkursy w kategoriach wiolonczel i kontrabasów. Już dzisiaj publikujemy programy oraz skład jurorski, który tym razem pracować będzie pod przewodnictwem prof. Bartosza Bryły. Wkrótce (...)
Czytaj więcej...

Kanał YouTube „Henryk Wieniawski” – zasłuchaj się i przeżyj ponownie konkursowe emocje!

Od kilku lat prowadzimy kanał w serwisie YouTube, na którym udostępniamy najciekawsze materiały video z organizowanych przez siebie wydarzeń kulturalnych. W 2016 r. po raz pierwszy Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego był w całości (...)
Czytaj więcej...

DVD: Koncert Laureatów 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego

W siedzibie organizatora Międzynarodowych Konkursów im. Henryka Wieniawskiego – Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu dostępna jest płyta DVD z nagraniem Gali i Koncertu Laureatów ostatniej 15. edycji konkursu, która odbyła się w (...)
Czytaj więcej...

Ukazał się dwupłytowy album CD Veriko Tchumburidze!

W 2016 roku, w wieku zaledwie 20. lat, Veriko Tchumbridze zdobyła pierwszą nagrodę na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Sukces ten zwrócił na nią uwagę muzycznego świata. Album CD obejmuje niemal wszystkie (...)
Czytaj więcej...

Bomsori Kim nagrywa płytę dla Warner Classics z Filharmonią Narodową. Premiera pod koniec 2017 roku!

Na przełomie marca i kwietnia br. Bomsori Kim – laureatka drugiej nagrody ex aequo 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu – nagrywała płytę dla wytwórni Warner Classics z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie pod (...)
Czytaj więcej...

WWW.WIENIAWSKI-COMPETITION.COM

W 2016 roku zorganizowaliśmy Międzynarodowe Konkursy imienia Henryka Wieniawskiego w dwóch dziedzinach: lutnictwa (8-15 maja) i wykonawstwa skrzypcowego (8-23 października). Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną stronę internetową prezentującą oba te wydarzenia (...)
Czytaj więcej...

Veriko Tchumburidze w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

22 marca br. wraz z Orkiestrą Sinfonia Varsovia pod batutą Aziza Shokhakimova wystąpiła Veriko Tchumburidze - zwyciężczyni ubiegłorocznego 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Artystka wykonała II koncert skrzypcowy (...)
Czytaj więcej...

Veriko Tchumburidze „Młodą Artystką" The Violin Channel

Niezwykle popularny wśród miłośników muzyki klasycznej portal The Violin Channel rozpoczął współpracę z laureatką pierwszej nagrody ubiegłorocznego 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. 20-letnia Veriko Tchumburidze będzie odtąd (...)
Czytaj więcej...