WWW.wieniawski-competition.com

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej Międzynarodowym Konkursom im. Henryka Wieniawskiego, które odbyły się w 2016 roku - 15. Konkursowi Skrzypcowemu (8-23.10.2016) i 13. Konkursowi Lutniczemu (8-15.05.2016).


Premiera debiutanckiego albumu Bomsori Kim już 27.10.2017 r.

Wiosną br. Bomsori Kim – laureatka drugiej nagrody ex aequo 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu – nagrała płytę dla wytwórni Warner Classics z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie pod dyrekcją Jacka Kaspszyka. Na (...)
Czytaj więcej...

Recital Veriko Tchumbururidze w rok po zwycięstwie w Konkursie Wieniawskiego! (Poznań, 15.10.2017)

15 października br. o godz. 18.00, w rok po 15. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego, w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się recital laureatki pierwszej nagrody - Veriko Tchumburidze. Przy fortepianie – Hanna Holeksa, pianistka (...)
Czytaj więcej...

Dziesięć miesięcy po Konkursie Wieniawskiego... występy naszych Laureatów w Polsce i na świecie

Krakowski wieczór 20 sierpnia br. z pewnością należał do charyzmatycznej Veriko Tchumburidze, która zachwyciła słuchaczy Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie. Zwyciężczyni 15. Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego wykonała wraz z Sinfoniettą Cracovia pod (...)
Czytaj więcej...

Kanał YouTube „Henryk Wieniawski” – zasłuchaj się i przeżyj ponownie konkursowe emocje!

Od kilku lat prowadzimy swój kanał w popularnym serwisie YouTube, na którym udostępniamy najciekawsze materiały z organizowanych przez nas wydarzeń. W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego był w całości (...)
Czytaj więcej...

10. Ogólnopolskie Konkursy: Wiolonczelowy im. Danczowskiego i Kontrabasowy im. Ciechańskiego (12-19.11.2017)

W listopadzie 2017 roku po raz dziesiąty odbędą się w Poznaniu ogólnopolskie konkursy w kategoriach wiolonczel i kontrabasów. Tym razem dziewięcioosobowy skład jurorski pracować będzie pod przewodnictwem prof. Bartosza Bryły. FORMULARZE ZGŁOSZEŃ są już dostępne.
Czytaj więcej...

Ukazał się dwupłytowy album CD Veriko Tchumburidze!

W 2016 roku, w wieku zaledwie 20. lat, Veriko Tchumbridze zdobyła pierwszą nagrodę na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Sukces ten zwrócił na nią uwagę muzycznego świata. Album CD obejmuje niemal wszystkie (...)
Czytaj więcej...

52. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju (15-18 czerwca)

W dniach 15-18 czerwca br. odbył się w Szczawnie Zdroju 52. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego. Gwiazdami festiwalu były laureatki ubiegłorocznego 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu: Veriko Tchumburidze i (...)
Czytaj więcej...

DVD: Koncert Laureatów 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego

W siedzibie organizatora Międzynarodowych Konkursów im. Henryka Wieniawskiego – Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu dostępna jest płyta DVD z nagraniem Gali i Koncertu Laureatów ostatniej 15. edycji konkursu, która odbyła się w (...)
Czytaj więcej...

WWW.WIENIAWSKI-COMPETITION.COM

W 2016 roku zorganizowaliśmy Międzynarodowe Konkursy imienia Henryka Wieniawskiego w dwóch dziedzinach: lutnictwa (8-15 maja) i wykonawstwa skrzypcowego (8-23 października). Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną stronę internetową prezentującą oba te wydarzenia (...)
Czytaj więcej...

Veriko Tchumburidze w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

22 marca br. wraz z Orkiestrą Sinfonia Varsovia pod batutą Aziza Shokhakimova wystąpiła Veriko Tchumburidze - zwyciężczyni ubiegłorocznego 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Artystka wykonała II koncert skrzypcowy (...)
Czytaj więcej...