Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Warsztaty Jazzowe 2014 / Uczestnicy

Uczestnicy
Warsztatów jazzowych z Adamem Taubitzem
z cyklu KOCHAM GRAĆ!
1. Szymon Biel naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku sześciu lat. Kształcił się w PSM im. F. Chopina w Nowym Sączu, następnie w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, pod kierunkiem dr hab. Doroty Kwiecińskiej-Erenz i dr hab. Jarosława Żołnierczyka. Obecnie gra w orkiestrze Mixtura pod batutą Pauliny Rogowskiej.
2. Emilia Błaszczyk uczęszczała do POSM I i ll st. im. Franciszka Liszta w Głogowie. Od 2010 kształci się w POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu. Jest laureatką kilku muzycznych konkursów krajowych: Wielkopolskiego Konkursu Wykonawczego w Poznaniu (2005, lll nagroda), Transgranicznego Turnieju Skrzypcowego w Żaganiu (2004 i 2006; ll nagroda), Konkursu Bachowskiego w Zielonej Górze (2006, wyróżnienie), Muzycznych Prezentacji Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej (2005, 2006, 2007; ll nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz (2008, wyróżnienie), Młodzieżowego Konkursu na Skrzypce Solo w Tomaszowie Mazowieckim (2012, wyróżnienie), a także Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Cieszynie (2013, 2014, wyróżnienie).


3. Katarzyna Gluza rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku siedmiu lat w POSM I i II stopnia im. S. Moniuszki w Bielsku- Białej. Naukę kontynuowała w klasie skrzypiec prof. M. Dereweckiego oraz dr A. Szymczewskiej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w czerwcu 2014 roku. W ramach programu stypendialnego Erasmus odbyła półroczne studia w Universität der Künste w Berlinie, w klasie prof. T. Tomaszewskiego. Obecnie uczestniczka trzeciej edycji Akademii Sinfonia Varsovia.

Swoje umiejętności kształciła podczas wielu kursów mistrzowskich m.in. u M. Goto, Y. Volgina, E. Zienkowskiego, M. Baranowskiego, B. Bryły. W roku 2012 została laureatką pierwszej nagrody na międzynarodowych konkursach w Barletcie i Francavilli Fontanie (Włochy). W roku 2013 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych studentów. Uczestniczyła w wielu młodzieżowych projektach orkiestrowych m.in.: Junges Klangforum Mitte Europa, Baltic Youth Philharmonic, w ramach których miała możliwość wystąpić w najsłynniejszych salach koncertowych Europy. Współpracowała z wybitnymi artystami takimi jak: K. Masur, K. Järvi, M. Fröst, Quatuor Ébène, J. Carreras, A. Avital, P. Domingo, K. Kenner. W zakresie muzyki rozrywkowej koncertowała m. in. z big bandem A. Maliszewskiego, L. Możdżerem oraz K. Badachem.


4. Jan Jaworski jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I (im. H.Wieniawskiego) i II (im. Mieczysława Karłowicza) stopnia w Poznaniu w klasie skrzypiec Jana Świecy i dr hab Doroty Kwiecińskiej-Erenz. Wielokrotnie uczestniczył w przeglądach i koncertach muzycznych, zarówno szkolnych jak i pozaszkolnych. Był uczestnikiem wielu kursów mistrzowskich w kraju. Jeszcze przed ukończeniem szkoły średniej mocno zainspirowała go muzyka jazzowa i tę drogę wybrał w nauczaniu wyższym. Obecnie studiuje na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie Macieja Afanasjewa. Jazz jest jego wielką pasją: "Nie mam żadnego konkretnego "guru", staram się czerpać tę muzykę od różnych twórców, często mało znanych, a czasami anonimowych" - mówi. 5. Wojciech Latawiec jest uczniem drugiej klasy POSM im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Janusza Purzyckiego. Szkołę muzyczną drugiego stopnia wybrał nie tylko po to, by doskonalić grę na skrzypcach, ale przede wszystkim, żeby rozwijać swoje umiejętności gry w orkiestrze symfonicznej i zespołach kameralnych oraz aby zapoznać się z tajnikami dyrygentury orkiestrowej. Stąd też w 2014 roku rozpoczął naukę w klasie dyrygentury Aleksandra Grefa. Od kilku miesięcy gra w zespole kameralnym utworzonym przy Armii Św. Jerzego w Poznaniu. Jednocześnie od roku opracowuje i wykonuje utwory głównie muzyki rockowej wraz z utworzonym z kolegami z klasy zespołem Rebelianz.
6. Daria Skrzypek ukończyła Poznańską Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu Elżbiety Czeluścińskiej. Obecnie jest studentką biotechnologii. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w trakcie studiów w Konserwatorium Muzycznym ABRSM pod kierunkiem Marty Mamulskiej. Obecnie uczy się gry na  skrzypcach współczesnych u Natalii Trojanowskiej oraz na skrzypcach barokowych u Mikołaja Zgółki (drugi rok nauki).


7. Iga Wasilewska ukończyła PSM I st. im. Fryderyka Chopina w rodzinnym mieście Szczytnie. Obecnie rozpoczyna rok dyplomowy w PSM II st. im Józefa Elsnera w Warszawie, w klasie skrzypiec Agnieszki Cypryk. Od czterech lat współpracuje z zespołem nurtu ethno-jazz Transkapela. "Skrzypce są dla mnie wyjątkowe. Fascynuje mnie odkrywanie nowych brzmień tego instrumentu. Począwszy od muzyki bluesowej, rockowej, jazzowej, a kończąc na tej mi najbliższej – muzyce tradycyjnej, która jak i muzyka klasyczna towarzyszy mi każdego dnia" - twierdzi. "Nie dążę do określonego celu. Myślę, że w muzyce nie da się go wyznaczyć. Moim celem są twórcze poszukiwania" - dodaje.