Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Koncerty i wydarzenia / 2019 / Trio Pham

TRIO PHAMTRIO PHAM
to rodzina - dwaj bracia skrzypkowie i altowioliści: VINH (absolwent International Menuhin Academy w Gstaad, studiował pod kierunkiem, m.in. Ivry Gitlisa, Yehudi Menuhina i Alberto Lysy’ego) i ZUNG (uczeń m.in. Tibora Vargi i Ivry Gitlisa), oraz ich siostra, wiolonczelistka MINH QUYEN (studia w Paryżu i Bloomington u Janosa Starkera i Iseut Chuat).

Urodzeni w Paryżu, podążają muzycznymi śladami starszej siostry Tuyêt, która jako pierwsza w rodzinie rozpoczęła naukę gry na fortepianie (obecnie mieszka i pracuje w Berlinie, a gdy rodzeństwo spotka się na estradzie, aby wspólnie muzykować, tworzą QUATUOR PHAM).

TRIO PHAM, które doświadcza prawdziwej radości i szczególnych emocji muzykując razem, "rodzinnie", to laureaci międzynarodowych konkursów, soliści, członkowie prestiżowych orkiestr i zespołów kameralnych. Charakteryzuje ich czysta i komunikatywna, quasi dziecięca przyjemność dzielenia się pięknem, przy jednoczesnej muzykalności i wielkiej dojrzałości instrumentalnej. Dzięki swoistemu rodzajowi szczerej interpretacji oraz ukazywaniu miłości do publiczności, zdobyli umiejętność czynienia muzyki zniewalajacą, bliską i uniwersalną. Przypominają nam swoją grą, iż dotknąć ona może rzesze słuchaczy, gdy przemawia w pierwszym rzędzie do serca.

[2019]