Jesteś tutaj:  wieniawski.pl / Towarzystwo Muzyczne / Koncerty i wydarzenia / 2015 / Sinfonia Viva

Sinfonia VivaOrkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza. Tworzą ją utalentowani muzycy — absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od października 2007 r. Sinfonia Viva występuje jako orkiestra Dzielnicy Mokotów.

Sinfonia Viva współpracuje ze znakomitymi artystami i ma już w swoim dorobku kilkadziesiąt płyt CD ("Muzyka i Ekran", Henryk Miśkiewicz "Uniesienie", Andrzej Smolik „3” i „4”, Annie Marii Jopek "ID", Maryla Rodowicz "Jest Cudnie" oraz „50”, Krzysztof Herdzin „Looking For Balance”).

Z ważnych dokonań zespołu warto wymienić: prawykonanie Requiem Maurice'a Durufle'go wraz z DeutschFranzösischer Chór z Berlina pod dyr. Briana Kruse'a Smith'a; występ z koncertem w Norymberdze z okazji 10lecia podpisania traktatu polsko-niemieckiego „O Dobrym Sąsiedztwie i Współpracy, udział w prestiżowym Menuhin Festival Gstaad w Szwajcarii.

Do ciekawych dokonań orkiestry należy również miesięczne tournee po Europie — "Yesmusic" wraz z grupą Yes, gdzie także w zwiększonym składzie i pod nazwą Classic Entertainment Orchestra promowała płytę zespołu Yes Magnification.

W lutym 2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour zabrał w kosmos kopię rękopisu Preludium A-dur op. 28 nr 7 i płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Orkiestry Sinfonia Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora.

W 2011 roku płyty nagrane przez Sinfonie Vivę z muzyką Waldemara Kazaneckiego oraz Krzysztofa Komedy wydane w serii “Wielcy kompozytorzy filmowi” - otrzymały status Złotej Płyty. Natomiast album zatytułowany „Najpiękniejsze polskie piosenki o miłości” otrzymał status Platynowej Płyty!

W 2012 roku ukażą się dwie, ważne dla zespołu płyt. Pierwsza z Polską Muzyką Kameralną – Chopin, Karłowicz, Szymanowski, Lutosławski, Radziwonowicz. Druga, album Grégoire Mareta, gdzie Sinfonia Viva towarzyszy znakomitym artystom: Mark Kibble, Alvin Chea, Cassandra Wilson, Raul Midon, Tools Thielemans, Marcus Miller.

źródło: www.sinfoniaviva.com

[2015]
Sinfonia Viva. Tomasz Radziwonowicz