Piotr Kopczyński


W 2008 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego oraz w klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Jest laureatem ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Łodzi, Ogólnopolskich przesłuchań pianistów szkół II st. w Warszawie (II nagroda), przesłuchań regionalnych pianistów w Warszawie (I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza (wyróżnienie w duecie fortepianowym z Grzegorzem Skrobińskim). Jako solista i kameralista występował w wielu prestiżowych salach koncertowych w kraju i za granicą, m. in. w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Filharmonii Lwowskiej, Filharmonii Narodowej Ukrainy w Kijowie, Universität der Künste w Berlinie, Studiu Koncertowym PR w Katowicach.

Brał udział w prestiżowych festiwalach, takich jak „Musica Moderna” w Łodzi, „Letnie Wieczory w Dziekance” w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie, "Królewskie Arkady Sztuki" na Zamku Królewskim w Warszawie, „Mistrzowskie Wieczory” w Kośnej Dolnej, „Letnie Koncerty na Grochowskiej”, organizowane przez Sinfonię Varsovię.

Uczestniczył w licznych prawykonaniach muzyki wiodących kompozytorów młodego pokolenia, takich jak: Kamil Kosecki oraz Dariusz Przybylski. Wraz z Sinfonią Iuventus brał udział w festiwalu muzyki współczesnej „Dwa dni i dwie noce nowej muzyki” w Odessie.

Doskonalił swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich w kraju i zagranicą, u autorytetów muzycznych, m.in. Arie Vardiego, Viery Gornostajewej, Alexieja Orlowieckiego, Johna O'Connora, Kevina Kennera. Był stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz dzieci, Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, a także dwukrotnie laureatem "Muzycznego Forum Młodych" Austriackiego Forum Kultury w Warszawie. 

Od 2012 roku jest wykładowcą na macierzystej uczelni.

[2013]