Paul OstrovskyPaul Ostrovsky w 2001 roku.


Paul Ostrovsky urodził się w Moskwie i jest absolwentem tamtejszego Konserwatorium Muzycznego w klasie Yakova Fliera. Jest powszechnie uznawany za pianistę niezwykle wrażliwego i specjalnie uzdolnionego do wykonawstwa muzyki kameralnej. Wystąpił w tak słynnych salach koncertowych, jak Carnegie Hall, Avery Fisher Hall, Filharmonia w Berlinie, Concertgebouw w Amsterdamie, Queen Elizabeth Hall w Londynie, La Scala w Mediolanie, Herkulessaal w Monachium, Musikverein w Wiedniu, czy w Tonhalle w Zurichu. Uczestniczył w słynnych festiwalach, Mostly Mozart, Tanglewood i Aspen w Stanach Zjednoczonych, także w Salzburgu, francuskim Menton, włoskiej Cremonie i Stresie oraz w Australian Festival of Chamber Music.

Założył słynne Moscow Conservatory Trio i odniósł z nim wiele sukcesów. Dla rosyjskiej firmy "Melodia" nagrał szereg płyt, nagrywał też muzykę kameralną dla firmy Vox i Deutsche Grammophon. Dla tej ostatniej nagranie sonat Mendelssohna wespół ze skrzypkiem Shlomo Mintzem przyniosło mu nagrodę firmy w 1988 roku.

Obecnie Paul Ostrovskyjest profesorem Conservatory of Music na Purchase State University w Nowym Jorku, w klasie fortepianu i muzyki kameralnej.

[2001]