Jesteś tutaj:  Aktualność - konkursy skrzypcowe / Michał Francuz nagrał partie fortepianowe utworów H. Wieniawskiego | YouTube WIENIAWSKI PL

Michał Francuz nagrał partie fortepianowe utworów H. Wieniawskiego | YouTube WIENIAWSKI PLPrzygotowania do 16. edycji Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w toku! Z myślą o potencjalnych kandydatach, a także miłośnikach twórczości polskiego wirtuoza udostępniamy nagrania partii fortepianowych do tych spośród jego utworów kameralnych, które znajdują się w programie przyszłorocznego Konkursu. Mamy nadzieję, że zachęcą one skrzypków do sięgnięcia po „Legendę”, czy "Fantazję faustowską" naszego patrona (do wyboru jest sześć kompozycji).

Na fortepianie Bösendorfer (udostępnionym do tej sesji przez Yamaha Poland) utwory nagrał Michał Francuz, kameralista związany z poznańską Akademią Muzyczną, oficjalny pianista poprzedniego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. Wszystkie dostępne są na naszym kanale w serwisie YouTube "WIENIAWSKI PL"

________________________________________

Scherzo-Tarantella op. 16

Polonez D-dur op. 4

Wariacje na temat własny op. 15

Legenda op. 17

Polonez A-dur op. 21

Fantazja Faustowska op. 20