Jose GallardoJosé Gallardo
urodził się w Buenos Aires w Argentynie. W wieku pięciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, którą kontynuował w konserwatorium w Buenos Aires. Następnie podjął studia na Wydziale Muzyki na Uniwersytecie w Mainz w klasie Prof. Poldi Mildnera, które ukończył w 1997 roku. Już w tamtym okresie odkrył w sobie zamiłowanie do kameralistyki.

Artysta jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. W swojej grze inspiruje się takimi artystami jak: Menahem Pressler, Alfonso Montecino, Karl-Heinz Kämmerling, Sergiu Celibidache, Rosalyn Tureck czy Bernard Greenhouse. Koncertuje w Europie, Azji, Oceanii oraz Ameryce Południowej. Występował w najlepszych salach koncertowych na całym świecie: Filharmonii Berlińskiej, Tonhalle w Zurychu, Musikhalle w Hamburgu, Kurhaus w Wiesbaden, w Teatro della Pergola we Florencji oraz Accademia Santa Cecilia w Rzymie. Jest zapraszany na wiele festiwali, wśród których są m.in.: Kammermusikfestival Lockenhaus, Verbier Festival, Lucerne Festival, Ludwigsburger Schlossfestspiele, Schwetzinger Festspiele, Schleswig Holstein, Cello Festival Kronberg oraz Rheingau Musikfestival.

José Gallardo współpracował z takimi artystami jak Gidon Kremer, Linus Roth, Barnabás Kelemen, Chen Zimbalista, Julius Berger, Miklós Perényi, Danjulo Ishizaka, Nicolas Altstaedt.

Nagrywał dla EMI, Hänssler, Challenge Records Int. oraz Naxos. Uczestniczył w produkcjach radiowych i telewizyjnych między innymi dla BR, SWR, MDR, BBC, RAI.

W latach 1998-2008 prowadził zajęcia na Wydziale Muzyki na Uniwersytecie w Mainz. Od jesieni 2008 roku jest wykładowcą w Centrum Leopolda Mozarta na Uniwersytecie Augsburgskim.

Jose Gallardo Recital Janusza Wawrowskiego i konferencja prasowa - 24 maja 2013 r.