Jesteś tutaj:  Aktualności - Towarzystwo Wieniawskiego / Valérie Milot & Antoine Bareil – koncert w Poznaniu (24.06.2017, godz. 20:00)

Valérie Milot & Antoine Bareil – koncert w Poznaniu (24.06.2017, godz. 20:00)Fot. Valerie Milot, Antoine Bareil. Fot. Eve Leclerc - Studio Perspective.


Tuż po magicznej Nocy Kupały, 24 czerwca br. wystąpi w Poznaniu kanadyjski duet harfowo-skrzypcowy z Kanady – Valérie Milot i Antoine Bareil. Będzie to pierwszy koncert tej wyjątkowej pary artystów w Polsce i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które odbędzie się w malowniczych wnętrzach Fortu VI.

Valérie Milot słynie z niezwykłego instynktu muzycznego oraz świetnych interpretacji utworów, zarówno tych należących do kanonu literatury harfowej, jak i ciekawych transkrypcji muzyki popularnej na harfę. W 2008 roku została pierwszą od niemal 100 lat harfistką, którą nagrodzono prestiżową nagrodą Prix d'Europe. Cechuje ją nieskazitelna technika oraz własny styl gry, które wbrew stereotypowym opiniom na temat delikatności i romantyczności instrumentu pozwalają artystce przedstawić harfę, jako instrument wielobarwny i bogaty wyrazowo. Valérie Milot jest solistką w orkiestrze kameralnej Violons du Roy.

Antoine Bareil to wszechstronny skrzypek-kameralista, ale także utalentowany kompozytor (m.in. muzyki filmowej) i aranżer. Ukończywszy Konserwatorium Muzyczne w Trois-Rivières oraz studia na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu, koncertował z wieloma orkiestrami w Kanadzie, USA i Europie. Na co dzień członek kwartetu Quartango, pierwszy skrzypek Laval Symphonic Orchestra. 

To pierwsza spośród trzech letnich propozycji koncertowych Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego z Poznania. Koncert odbędzie się w ramach nowego mini-cyklu pt. „Bezsenność”, którego wspólnym mianownikiem w tym roku są skrzypce oraz nietypowe lokalizacje koncertowe.

Fort VI to jeden z osiemnastu fortów wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Znajduje się na Podolanach, przy ulicy Lutyckiej 115 i został zdobyty szturmem podczas bitwy o Poznań, 6 lutego 1945 r. Tym razem, by dostać się do wnętrz Fortu VI, wystarczy kupić bilet na koncert! 

Po koncercie (ok. godz. 22:00) istnieje możliwość zwiedzania fortu z przewodnikiem.
Zainteresowanych prosimy o zakup biletu na koncert w cenie 50 zł.

Plakat letniego cyklu koncertów Valerie Milot. Fot. Amelie Fortin Valerie Milot. Fot. Frederik Robitaille Valerie-Milot, fot. Frederik Robitaille Valerie-Milot-Antoine-Bareil. Fot. Catherine-Pelletier

Program koncertu*:

  • Franz Schubert - Lob der Tränen
  • Camille Saint-Saëns - Fantaisie Op.124 pour violon et harpe
  • Antoine Bareil - Castille 1382
  • Jules Massenet - Meditation (Thaïs)
  • Manuel de Falla - Popular Spanish Suite (fragmenty): Cancion, Polo, Asturianna, Jota
  • Thomas Rajna - Suite: III. Air, IV. Dance
  • Sean O Riada/Antoine Bareil - Woman of Ireland
  • Quebec folklore / Antoine Bareil - Mauricie

*Organizatorzy i artyści zachowują prawo do zmiany programu.


Uwaga! Każda osoba, która zakupi bilety na trzy koncerty cyklu "Bezsenność" otrzyma w prezencie najnowszy, wydany w kwietniu br., dwupłytowy album CD zwyciężczyni 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego – Veriko Tchumburidze!

Kontakt z naszym biurem:

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
ul. Świętosławska 7
61-840 Poznań
tel: +48 61 852 26 42
basia@wieniawski.pl

Miejsce koncertu:

Fort Poznań
ul. Lutycka 115, koniec ul. Dojazd
60-478 Poznań

Dojazd do Fortu VI drogą forteczną (przedłużenie ul. Dojazd).


ORGANIZATOR:


WSPÓŁFINANSOWANIE: